7 zalet konsultacji u lekarzy online

Lekarze oferują swoją pomoc nie tylko w gabinetach, ale również online. To bardzo wygodny sposób kontaktu, z którego korzysta coraz więcej Polaków. Oczywiście takie e-Wizyty nie wyprą całkowicie tradycyjnych spotkań z lekarzami, mogą jednak częściowo zmienić ich oblicze. Jakie są największe zalety konsultacji u lekarzy online?

 

Szybkie

 

Potrzebujesz szybko e-Recepty? Skorzystaj z pomocy lekarza online! Możesz uzyskać ją w zaledwie kilka minut, gdyż pomoc wielu specjalistów dostępna jest niemalże na wyciągnięcie ręki. Równie krótko potrwa uzyskanie zwolnienia lekarskiego, które można otrzymać zaledwie w kwadrans.

 

Merytoryczne

 

Podczas konsultacji z lekarzem online ani pacjent, ani medyk nie chcą tracić swojego czasu. Dlatego są one merytoryczne i pacjent może liczyć na całkowitą uwagę specjalisty. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza przy wstępnej diagnostyce, gdy lekarz na podstawie wywiadu z pacjentem musi dokładnie wskazać dalsze etapy postępowania, w tym wdrożyć leczenie.

 

Wygodne

Zmagasz się z chorobą, która dosłownie zwaliła cię z nóg, a potrzebujesz uzyskać L4, by móc uzyskać wolne w pracy? Także tutaj sprawdzi się e-Wizyta u lekarza online, który po krótkim i konkretnym wywiadzie (zazwyczaj trwającym maksymalnie kwadrans) zadecyduje, czy zwolnienie będzie w danej sytuacji rzeczywiście niezbędne.

 

Kompleksowe

 

Wielu osobom konsultacje z lekarzami online wciąż kojarzą się z ograniczonymi usługami. Nic bardziej mylnego. Taka pomoc jest bowiem bardzo kompleksowa i może obejmować:

 

  • wypisywanie recept, w tym również na antykoncepcję,
  • wypisywanie L4,
  • konsultowanie problemów zdrowotnych,
  • wstępną diagnostykę,
  • leczenie zachowawcze przy chorobach przewlekłych,
  • konsultowanie bieżących wyników badań.

 

Jak widać lekarze online oferują pomoc w szerokim zakresie, dlatego takie usługi stanowią pełnoprawną alternatywę dla konsultacji osobistych.

 

Wiarygodne

 

Pomoc uzyskiwana od lekarzy online nie różni się niczym od tej, którą można uzyskać w gabinecie. W przypadku haloDoctor.pl specjaliści są wcześniej weryfikowani, dzięki czemu pacjenci mają pewność, że powierzają swoje zdrowie osobom wykwalifikowanym w świadczeniu tego typu pomocy.

 

Bezpieczne

 

Kolejną zaletą konsultacji u lekarzy online jest to, że są one bezpieczne. W przypadku korzystania z platform takich jak haloDoctor.pl, wszystkie dane są chronione przez zaawansowane systemy informatyczne, zaś połączenia ze specjalistami są szyfrowane.

 

Tanie

 

Konsultacje z lekarzami online to również oszczędność pieniędzy zwłaszcza, że pacjent płaci tylko za samą wizytę, a nie za szereg kosztów pośrednich, w tym za dojazd. E-Wizyty całkowicie eliminują ten problem, bowiem pacjent dokładnie wie, za co płaci specjaliście, czyli za poświęcony przez niego czas.

 

E-Wizyty u lekarzy online to jak widać szereg praktycznych korzyści, od oszczędności czasu, przez bezpieczeństwo, aż po wygodę. Jeśli poszukujesz bezpiecznej platformy do takiej konsultacji, wejdź na haloDoctor.pl i dołącz do 200 tys. osób, które korzystają z niej każdego miesiąca.