Analizy danych – sprawdź lojalność klientów

Lojalny klient

Na wysoce konkurencyjnych rynkach, takich jak branża FMCG czy też sektor farmaceutyczny, lojalność klienta jest w cenie. Aby sprawdzić czy Twoi klienci są lojalni wobec marki, którą reprezentujesz warto przeprowadzić odpowiedniego rodzaju badania. Wyciągnięcie szczegółowych informacji pozwoli przeprowadzić wielopoziomowe analizy danych, na podstawie których, wnioski doprowadzą Cię do informacji o klientach.


Analizy danych – badania o charakterze naukowym

Rozbudowane analizy danych umożliwiają pozyskanie oraz uporządkowanie i przetwarzanie informacji o charakterze ustrukturalizowanym oraz nieustrukturalizowanym. Na podstawie przeprowadzonych analiz specjaliści z BioStat® posiadający wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu projektów badawczych, naukowych oraz biznesowych w zakresie: ekonomii, statystyki, biostatystyki, biologii, statystyki medycznej, biostatystyki, branży finansowo-kredytowej oraz FMCG. W aspekcie analizy danych specjaliści BioStat® prowadzą:

  • analizy ryzyka odejścia klientów od firmy,
  • modelowanie lojalności klientów,
  • modelowanie ryzyka nadużyć,
  • modelowanie ryzyka umieralności klientów.

Wszystkie wymienione modele analiz to matematyczne oraz statystyczne metody, których skuteczność jest przetransportowana na pole biznesu. Dzięki formułowaniu wniosków z uwzględnieniem aktualnych zjawisk społecznych, gospodarczych i branżowych, analizy danych specjalistów z BioStat® można elastycznie dopasować do każdego rodzaju branży, a informacje i prognozy nie są oderwane od rzeczywistości i przypisane wyłącznie twardym danym liczbowym.

Pasja badawcza i 15-letnie doświadczenie specjalistów centrum badawczo-rozwojowego BioStat® w zarządzaniu projektami przyniosły wiele sukcesów na polskim i międzynarodowym polu. Rekomendacje liderów największych firm farmaceutycznych czy też FMCG przyniosły sukces w zakresie eksploracji.


Analiza danych a nowe wyzwania

Eksperci BioStat® podejmują coraz ciekawsze wyzwania badawcze dla biznesu. Prowadząc elastyczny model współpracy z klientem nie obawiają się trudności komunikacyjnych oraz niedogodności wynikających z nieznajomości branży lub braku odpowiednich narzędzi do przeprowadzenia szeroko zakrojonej analizy danych.

 

Skontaktuj się z naszym liderem i omów warunki współpracy z BioStat®!