Kto wypisuje e-Recepty na antykoncepcję online?

Dopiero od niedawna istnieje możliwość uzyskania e-Recepty, również online. Podobnie jak w przypadku osobistych wizyt w gabinecie, również są one wypisywane przez lekarzy i mogą być tradycyjne realizowane w stacjonarnych aptekach. Wiele pacjentek korzysta zatem z udogodnienia jakim jest antykoncepcja online.

 

Lekarz po drugiej stronie ekranu

 

Coraz większa liczba lekarzy zdaje sobie sprawę, że pacjenci nie zawsze mają możliwość osobiście odwiedzić ich w gabinecie. Problem uwypukliła pandemia COVID-19, która zmusiła nie tylko przedsiębiorców, ale również lekarzy do przekierowania części swoich konsultacji do sieci. Dotyczy to również ginekologów, którzy dzięki platformie haloDoctor.pl mogą nie tylko konsultować, ale też wypisywać e-Recepty na antykoncepcję online.

 

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia

 

E-Recepty na antykoncepcję online są równoznaczne z tymi, które można uzyskać podczas zwykłej wizyty lekarskiej. Dlatego pacjentki nie muszą obawiać się, że ich e-Recepta nie zostanie w aptece przyjęta, gdyż jest ona całkowicie zgodna z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Aby ją zrealizować wystarczy przekazać farmaceucie czterocyfrowy kod wraz z numerem PESEL lub okazać plik PDF, który zostanie zeskanowany. Bezpieczne uzyskanie e-Recepty na antykoncepcję online to kwestia zaledwie kilku minut. Wejdź na serwis haloDoctor.pl i przekonaj się o tym sama!

 

Ile trzeba czekać na e-Receptę na antykoncepcję online?

 

Jedną z głównych zalet telemedycyny jest krótki czas oczekiwania na e-Wizytę. Podobnie jest w przypadku chęci uzyskania e-Recepty, np. na antykoncepcję online. Czas oczekiwania? Również kilka minut. E-Recepta jest bowiem przesyłana tuż po zakończeniu konsultacji lekarskiej.

 

Kiedy to najlepsze rozwiązanie?

 

Antykoncepcja to nie tylko regularnie przyjmowane tabletki zapobiegające zajściu w ciążę, ale również antykoncepcja awaryjna, czyli tzw. tabletka dzień po. W przypadku tej ostatniej, kluczowe jest jak najszybsze przyjęcie po niezabezpieczonym stosunku, aby móc zagwarantować jej najwyższą skuteczność. Także tutaj sprawdza się antykoncepcja wypisywana online dzięki ginekologom działającym w ramach platformy haloDoctor.pl, z których większość również świadczy tego typu pomoc.

 

Jak widać wypisanie e-Recepty często trwa krócej niż kilkanaście minut, włączając w to wypełnienie formularza, rezerwację wizyty oraz uiszczenie płatności. Warto więc korzystać z serwisu haloDoctor.pl i to nie tylko w nagłych sytuacjach.