Baza lekarzy – aplikacje medyczne oraz rejestry kliniczne

W Polsce weszła w życie ustawa, która dotyczy ochrony danych osobowych oraz przechowywania tego typu danych w komputerach oraz na serwerach. Przykładowo, w rejestrach klinicznych znajdują się m.in. informacje na temat pacjenta, jego schorzeniach oraz zastosowanych metodach leczenia. Wiele osób może obawiać się o to, kto ma dostęp do takich danych oraz w jaki sposób mógłby je wykorzystać. Dlatego zwrócono uwagę na to, że muszą obowiązywać w tej kwestii ściśle określone przepisy, które uniemożliwią osobom niepowołanym dostęp do szczególnie wrażliwych danych.
 

Punkt widzenia pacjenta

Pacjenci w naszym kraju najczęściej skarżą się na długie kolejki do lekarzy specjalistów bądź odległe terminy badań i operacji. Potrzebują jednak również informacji na temat tego, gdzie najskuteczniej wyleczą określone schorzenie, bądź który specjalista jest najlepszy. Na razie w Polsce nie ma rejestrów medycznych, które obejmowałyby wszystkie obszary medycyny i udostępniały dane nie tylko pracownikom służby zdrowia, ale i pacjentom. Baza lekarzy jest jednym z rozwiązań dla pacjentów, dzięki któremu osoby szukające pomocy mogły by łatwiej dotrzeć do konkretnego specjalisty. Aktualnie tego rodzaju baz prywatnych firm jest kilka, ale w przyszłości miałoby być ich o wiele więcej.
 

Obszerna baza lekarzy

Możliwość szybkiego i skutecznego wyszukania odpowiedniego specjalisty dzięki sieci jest dużym udogodnieniem, zarówno dla pacjentów, jak i dla specjalistów którzy chcą dotrzeć do pacjentów z propozycją usług medycznych.
Skuteczność dotarcia do wielu tysięcy specjalistów w Polsce gwarantuje Medfile® EDM. Obszerna baza lekarzy dostępna poprzez możliwość zamieszczania kontekstowych reklam skierowanych dla przedstawicieli zawodów medycznych, na platformie do zarządzania stroną WWW gabinetu.

Medfile® EDM jest wielozadaniowym oprogramowaniem, dzięki któremu specjaliści mają możliwość:

  • Szybkiego wystawienia e-Dokumentacji: e-Recept, e-Zwolnień oraz e-Skierowań (zgodnie z wytycznymi NFZ),
  • Prowadzenia regularnej Elektronicznej Dokumentacji Medycznej pacjentów, zgodnej ze swoją specjalizacją lub dopasowanej do własnych wymogów,
  • Zarządzania zadaniami administracyjnymi placówki medycznej,
  • Prowadzenia różnorodnej rejestracji pacjentów (na wizyty grupowe, pakiety wizyt, samodzielnej rejestracji online),
  • Promowania działalności gabinetu medycznego w sieci, w celu dotarcia do jak największej liczby pacjentów,
  • Wypełniania szablonów dokumentacji medyczno-prawnej zgodnej z przepisami RODO.

 

Kontekst badawczy

Aby nauka cały czas się rozwijała, a w dziedzinie medycyny jest to konieczne, niezbędne są badania oraz ciągłe aktualizowanie dostępnych danych. Dlatego ośrodki naukowe oraz uczelnie prowadzą swoje własne rejestry kliniczne. Umieszczają tam dane dotyczące pacjentów, ich chorób, stosowanych metod leczenia oraz ich skuteczności. Jeden bądź kilka przykładów nie przesądza jeszcze o niczym. Dlatego tak istotne jest, by pozycji w takim rejestrze było wiele. Im więcej jest danych, tym jaśniejszy jest obraz wyników, które dostarcza ich analiza.
Zostań partnerem innowacyjnego projektu Medfile® EDM – baza lekarzy dostępna dla Ciebie i rozwoju Twojego projektu naukowego oraz biznesowego. Sprawdź, jak wiele możesz zyskać!
 

Finansowanie

Pojawia się pytanie na temat tego, kto powinien finansować powstanie oraz utrzymanie tego typu rejestrów. To państwo powinno najbardziej interesować się tym, by opieka zdrowotna była na jak najwyższym poziomie. Co więcej, powinna ona stale się poprawiać. Informacje dostępne w rejestrach medycznych oraz bazach lekarzy pozwalają na stały monitoring rozwoju. Poza tym, jak już zostało wspomniane, umożliwiają ośrodkom naukowym współpracować ze specjalistami, gdyż mogą dostarczać niezbędnych danych do analiz.
 

Potencjał rozwoju

Wykorzystaj możliwości sieci oraz innowacyjnego oprogramowania do prowadzenia EDM Medfile®. Szeroka baza lekarzy specjalistów jest podstawą rozwoju wielu projektów biznesowych, jak i naukowych.
Otwórz się na nowe możliwości!