Lekarz rodzinny online. Ułatwiony dostęp do opieki zdrowotnej

Wdrożenie w życie projektu Elektronicznej Dokumentacji Medycznej umożliwiło w Polsce poszerzenie usług medycznych o udzielanie konsultacji lekarskich online. W chwili obecnej wielu specjalistów realizuje tzw.  e-Wizyty  czyli przyjmuje pacjentów nie w gabinecie stacjonarnym ale właśnie online.

Lekarz rodzinny online – jak go znaleźć?

W marcu tego roku ruszyła nowa polska platforma telemedyczna haloDoctor oferująca zdalny dostęp już do ponad 300 lekarzy 40 specjalności i dostępna dla pacjentów 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Aktualnie kolejnych 300 specjalistów jest w procesie wdrażania do systemu. To prężnie rozwijający się serwis usług telemedycznych i za jego pośrednictwem pacjenci uzyskają profesjonalną diagnozę i poradę lekarską, e-Zwolnienie, e-Receptę.

Większość osób, które skontaktowało się z lekarzem rodzinnym online uważa, że telekonsultacja rozwiązała ich problem znacznie szybciej od tradycyjnej formy i była równie skuteczna jeżeli chodzi  o postawienie diagnozy i leczenie.

Wielu z pacjentów może się zastanawiać jak wygląda taka zdalna wizyta. Otóż dzięki nowym technologiom lekarz rodzinny online ma wiele możliwości, dzięki którym może odpowiednio kierować procesem leczenia:

 1. Podczas każdej e-Wizyty prowadzona jest, w oparciu o Elektroniczną Dokumentację Medyczną, kartoteka każdego pacjenta. Lekarz na bieżąco uzupełnia istotne informacje, jak:
  • aktualny stan zdrowia,
  • przebyte choroby,
  • przeprowadzone badania i zabiegi,
  • wystawione e-Recepty, e-Zwolnienia i e-Skierowania,
  • zaświadczenia z pobytów w szpitalu/ach i sanatorium.
 2. Lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad z chorym w oparciu o nowoczesne komunikatory:
  • czat,
  • wideokonferencja,
  • telefon.

  To pacjent dokonuje wyboru dogodnej dla niego formy kontaktu.

 3. W trakcie konsultacji lekarz rodzinny online ma możliwość wystawić dokumenty typu e-Recepta, e-Zwolnienie a także potwierdzenie wizyty( w sytuacji gdy przypadek wymaga wizyty osobistej).

e-Recepta jest przesyłana SMS-em lub e-mailem – tu także pacjent wybiera sposób dostarczenia i nie jest do tego wymagany dostęp do Internetowego Konta Pacjenta. e-Zwolnienie jest automatycznie przesłane pracodawcy. Jeżeli chodzi o wyniki badań to korzystając z funkcji załącznika można je bez problemu udostępnić doktorowi do wglądu. Oczywiście każdy pacjent ma bieżący dostęp do swojej kartoteki medycznej i przesłanych badań.

Jakie zalety mają porady lekarskie przez Internet?

Lekarz rodzinny online  to nowoczesna i bezpieczna metoda konsultacji medycznych i praktyczne rozwiązanie w wielu życiowych sytuacjach, gdy:

 • potrzebujesz jak najszybciej porozumieć się z lekarzem a niestety przyjmuje on daleko od ich miejsca zamieszkania,
 • masz czas tylko późnym popołudniem/wieczorem lub w weekend,
 • przebywają poza granicami kraju a chcą skorzystać z porady polskiego lekarza, ,
 • cenią sobie swój czas i wygodę.

Dzięki serwisom telemedycznym typu haloDoctor umówisz się do lekarza o każdej porze dnia i nocy, 7 dni w tygodniu, z każdego miejsca na świecie i w dogodnym dla Ciebie terminie szybko skonsultujesz swój problem zdrowotny.