Baza lekarzy – medyczne bazy danych i ich zastosowanie w przedsiębiorczości

Przedsiębiorstwo i medycyna

Zastosowanie wszelkiego rodzaju baz danych obsługiwanych przez aplikacje CRM oraz odpowiednich narzędzi analitycznych, do ich obsługi, pozwala wielu sektorom biznesu na dokładne i bardzo precyzyjne planowanie sprzedaży swoich produktów, na podstawie skrupulatnie zbieranych przez długi czas informacji, o wszystkich potencjalnych klientach firmy. Dzięki bazie danych zawierającej dane wszystkich klientów, można szybko wysupłać informację o tym ilu z nich będzie zainteresowanych nowym produktem. Baza lekarzy jest doskonałym przykładem zasobów, którymi może posłużyć się przedsiębiorca działający w branży medyczno-farmaceutycznej oraz specjaliści prowadzący badania naukowe.
 

Typowe bazy medyczne

Przykładowym zastosowaniem baz danych dla biznesu, będą tutaj typowe bazy medyczne, które zawierają w sobie przede wszystkim dane wszystkich placówek zdrowotnych:

 • przychodni,
 • szpitali,
 • aptek,
 • a nawet specjalistycznych sklepów medycznych;

w których producent lekarstw, bądź sprzętu medycznego może upatrywać potencjalnych odbiorców, bądź też nawet dystrybutorów swoich wyrobów. Baza lekarzy będzie zaś posiadać najbardziej wartościowe treści z punktu widzenia przedsiębiorcy działającego w branży medyczno-farmaceutycznej. Oczywiście w tym celu baza musi zostać posortowana według odpowiednich kryteriów, dzięki czemu można wyciągnąć tylko te dane, które będą nam przydatne przy planowaniu kampanii marketingowej nowo wdrażanego na rynek produktu. Chodzi nam tutaj szczególnie o te placówki oraz specjalistów, które przez wzgląd na rodzaj świadczonych usług medycznych, będą mogły przejawiać zapotrzebowanie na nowy produkt, wobec czego, koniecznie należy im złożyć odpowiednią ofertę.
 

Oprogramowanie Medfile® EDM i dostęp do pacjenta

Medfile® EDM jest oprogramowaniem do prowadzenia dokumentacji medycznej pacjentów w formie elektronicznej. Profesjonalnie przygotowany system do zarządzania danymi pacjentów, prowadzenia historii ich choroby, pozwala także na:

 • wystawiane e-Recept Rx, Rpw oraz na leki recepturowe,
 • wystawiania e-Zwolnień oraz e-Skierowań,
 • prowadzenia statystyk gabinetów,
 • rozliczania wizyt dzięki połączeniu z drukarkami i kasami fiskalnymi Posnet oraz Novitus,
 • zapisywania pacjentów na wizyty grupowe oraz indywidualne w przejrzystym kalendarzu,
 • prowadzenia własnej, darmowej strony WWW gabinetu z opcją samodzielnej rejestracji na wizytę przez pacjenta,
 • kontrolę obłożenia gabinetu dzięki dodatkowej, kieszonkowej aplikacji na smartphone oraz szybkiego zapisu pacjenta dzięki niej.

 
Baza lekarzy stworzona w oparciu o gotowe strony WWW gabinetów i placówek medycznych, zawierająca:

 • nazwiska oraz dane teleadresowe,
 • godziny pracy,
 • mapy dojazdu,
 • pełnione usługi medyczne,
 • zakres działania oraz specjalizację.

Pozwala pacjentom oraz przedsiębiorcom dotrzeć do specjalistów. Dzięki takim bazom danych można w czasie opracowywania nowych farmaceutyków czy też sprzętu medycznego przeprowadzać odpowiednie ankiety wśród doświadczonych i obeznanych w temacie lekarzy na temat tego, jakie dany produkt powinien mieć cechy, a co nie będzie dobrym rozwiązaniem.
 

Wszystkie informacje w jednym miejscu

Jednym słowem dzięki stale rozwijającemu się systemowi Medfile® EDM przedsiębiorcy mogą zasięgnąć informacji dotyczących w zakresie konkretnej dziedziny medycyny. Zanim podejmą jakiekolwiek działania mogące narazić firmę na dość poważne straty z tytułu wdrażania nie przetestowanego odpowiednio produktu, poddanego wszelkim analizom przez specjalistów, który zawsze może się okazać totalnym niewypałem marketingowym.
 
Docieraj skutecznie do tysięcy lekarzy specjalistów i pracowników opieki zdrowotnej, dzięki którym będziesz mógł odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące Twoich produktów i usług!
 

Ocena produktów i usług u źródła

Obszerna baza lekarzy daje możliwość na rozmieszczenie dostosowanych pod względem treści reklam na platformie, przez co dotarcie do specjalistów staje się prostsze. Kilka tysięcy działających na systemie Medfile® EDM może zobaczyć informacje o Twoich produktach lub usługach.
 
Zostań partnerem Medfile® EDM i korzystaj z obszernych baz danych specjalistów! Rozwijaj marketing firmowy w oparciu o odpowiednio dopasowane treści.