W jaki sposób monitorować zadowolenie swoich klientów? Tylko za pomocą programu do ankiet online!

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest stałe zadowolenie klientów korzystających z oferty Twojej firmy? Drobny szczegół może zadecydować o tym, że zdecydują się oni odejść do konkurencji i poczynią działania, które osłabią Twój wizerunek na rynku. Nie dopuść do takiej sytuacji. Rozpocznij systematyczne prowadzenie badań satysfakcji klientów. Najlepiej do tego celu posłużą Ci badania online prowadzone w systemie elektronicznym.

Jakie są techniki ilościowego badania opinii klienta?

Jest ich wiele. Począwszy od tradycyjnej ankiety papierowej, a skończywszy na badaniach online prowadzonych przy użyciu oprogramowania CAWI. Z uwagi na czasochłonność związaną z kodowaniem kwestionariuszy papierowych, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na ankiety online. W tym przypadku jesteśmy w stanie uzyskać wyniki pojedynczego pomiaru nawet w czasie kilku dni.

Program do ankiet pozwala na bieżąco śledzić postęp w badaniu, a w razie konieczności wprowadzić modyfikacje w treści ankiety. Jeżeli nie masz czasu tworzyć pytań kwestionariuszowych, masz również możliwość skorzystania z gotowych wzorów. Taką funkcję zapewnia między innymi nowoczesna aplikacja SurvGo, będąca autorskim rozwiązaniem firmy badawczej Biostat®. Za jej pomocą zdołasz także zrealizować pomiary terenowe CAPI. Wówczas ankieterzy będą notować odpowiedzi udzielane przez klientów na urządzeniu mobilnym.

W jaki sposób zapewnić anonimowość w trakcie pomiarów?

Często zdarza się sytuacja, że badania ankietowe nie mogą zostać zrealizowane z uwagi na niski poziom frekwencji. Ma to miejsce najczęściej na skutek tego, że klienci nie mają poczucia wystarczającej anonimowości pomiarów. Warto więc przyłożyć szczególną wagę do tej właśnie kwestii. Program od ankiet online SurvGo rozwiązuje w 100% ten problem. Wszystko dzięki temu, że klienci przed wypełnieniem ankiety są proszeni o podanie jednorazowego hasła lub unikalnych danych identyfikacyjnych (loginu oraz hasła). Nie są poza tym proszeni o wskazywanie jakichkolwiek danych personalnych.

Jak wygląda raportowanie wyników?

Tworzenie raportów w aplikacji do internetowej ankietyzacji jest nadzwyczaj proste i intuicyjne. Generują się one w sposób automatyczny na podstawie wprowadzanych do systemu danych. Przybierają postać atrakcyjnych wizualnie wykresów, które będziesz mógł przedstawić na spotkaniu z zarządem firmy.

Podsumowanie

Zadbaj więc o to, aby Twoim klientom niczego nie brakowało. Niech Twoja oferta oraz sposób obsługi spełniają w 100% ich oczekiwania. Monitoruj systematycznie satysfakcję klientów za pomocą internetowych badań ankietowych i uzyskaj dzięki temu wyraźną przewagę nad konkurencją. Weź pod uwagę fakt, że zadowolony klient nie tylko odwdzięczy się lojalnością, lecz także chętnie będzie polecał Twoją firmę swoim znajomym.