Aplikacje dedykowane dla przedsiębiorców

Postępująca cyfryzacja we wszystkich dziedzinach naszego życia sprawiła, że obecnie żadne przedsiębiorstwo nie jest w stanie działać bez komputerów i zaawansowanych systemów przetwarzania danych. Dostępne na rynku rozwiązania nie zawsze jednak odpowiadają w pełni potrzebom naszej firmy.

Dlaczego warto skorzystać z aplikacji dedykowanych?

Oprogramowanie, na którego używanie licencję możemy kupić w każdej chwili, sprawdza się z reguły wyłącznie w małych firmach i tych, których prowadzona działalność jest absolutnie szablonowa. W przypadku przedsiębiorstw większych i o bardziej złożonej strukturze, rzadko kiedy jesteśmy w stanie znaleźć program, który “prosto z pudełka” spełni wszystkie nasze oczekiwania i posiadać będzie dokładnie te funkcje, których potrzebujemy.

Jeśli powyżej opisany problem odpowiada sytuacji również naszej firmy, to jedynym ratunkiem jest sięgnięcie po aplikacje dedykowane.

Co należy wiedzieć, kontaktując się z firmą projektującą aplikacje?

Decydując się na rozpoczęcie współpracy z firmą zajmującą się projektowaniem aplikacji dedykowanych, warto zastanowić się nad sprecyzowaniem oczekiwań co do zlecanego oprogramowania. Kontaktując się po raz pierwszy, warto mieć określone przede wszystkim:

  •  ogólne zadanie / rolę, jaką ma pełnić aplikacja;
  • grupę docelową, do której adresowany jest program;
  • platformę, na jakiej ma działać (aplikacja okienkowa, internetowa czy na urządzenia mobilne);
  • zazwyczaj mile widziane jest także przedstawienie podobnych rozwiązań, aktualnie funkcjonujących w przedsiębiorstwach z naszej branży;

Jak wybrać firmę oferującą aplikacje dedykowane?

Obecnie na rynku działa wiele firm oferujących usługi związane z projektowaniem aplikacji na zlecenie. Jak więc wybrać tą właściwą? Otóż należy kierować się kilkoma kryteriami, których spełnienie skutecznie minimalizuje ryzyko nieudanej współpracy:

  • doświadczenie firmy: jej recenzje i historia wykonywania projektów dla innych przedsiębiorstw;
  • wsparcie techniczne przez długi czas po uruchomieniu aplikacji;
  • brak problemów związanych z implementowaniem dokładnie takich rozwiązań, jakich oczekujemy.

Jakie aplikacje dedykowane można zlecić?

Korzystając z usług firmy zajmującej się projektowaniem aplikacji na indywidualne życzenie klienta, jesteśmy w stanie zlecić wykonanie niemal dowolnego projektu. Do najczęściej programowanych systemów należą te odpowiadające za zarządzanie przedsiębiorstwem – obsługujące magazyny, przetwarzające dokumenty czy kontrolujące produkcję. Aplikacje webowe to z reguły przede wszystkim indywidualne rozwiązania dla dużych sklepów internetowych.